Автоматизація нормування технологічних процесів у відділі організації праці і заробітної плати державної акціонерної холдингової компанії Артем
Нормування праці покликане вирішувати важливі соціально-економічні завдання: забезпечувати науково обґрунтовану базу внутрішньозаводського планування й організації праці; сприяти виявленню й використанню резервів росту продуктивності праці й зниження собівартості продукції; стимулювати ріст кваліфікації працівників на основі наукового узагальнення й масового поширення передового виробничого досвіду; сприяти вдосконалюванню оплати праці, установленню більше повної відповідності між мірою праці й розміром винагороди за працю.
При нормуванні праці повинні враховуватися особисті, колективні й загальнодержавні інтереси, а також проблеми стимулювання й підвищення його продуктивності і якості, росту ефективності соціалістичного виробництва й підвищення народного добробуту. Необхідно значно поліпшити нормування праці, забезпечивши його тісне вв'язування з удосконалюванням форм організації оплати праці, атестації робочих місць, розширити застосування технічно обґрунтованих норм і нормативів, систематично переглядати їх з урахуванням впровадження нової техніки, передової технології.
Для того щоб оцінити роль нормування праці в підвищенні ефективності виробництва, потрібно більш докладно зупинитися на функціях норми, тому що виконання цих функцій забезпечує зниження витрат на оплату живої праці, зниження собівартості випускає продукції, що, ріст продуктивності суспільної праці, часто веде до збільшення прибутку, тобто до росту ефективності виробництва.
При правильній організації нормування норми повинні відбивати досягнення технічного прогресу й наукової організації праці. Нормування тільки в тому випадку може успішно виконувати свою роль, якщо воно вдосконалюється паралельно з удосконалюванням техніки й технології виробництва, відповідає передовій його організації. Від того, як поставлені робота з нормування праці на підприємствах машинобудування, залежить обґрунтованість планів по росту продуктивності праці, нормативне співвідношення між ростом продуктивності праці, чисельністю робітників та службовців і фондом заробітної плати, а, отже, і такими важливими результативними показниками, як собівартість і прибуток. Норми праці відбивають ефективність використання основних фондів і впровадження у виробництво досягнень науки й техніки, більше зроблених технологічних процесів тільки в тому випадку, якщо відбувається безперервне вдосконалювання методики нормування, росте кваліфікація нормувальників, а робітники постійно виховуються в дусі нетерпимості до безладдя, до хаотичного використання робочого часу зміни. Стан технічного нормування впливає на стимулюючу роль заробітної плати й всіх діючих систем матеріального заохочення.
Для того щоб правильно організувати працю на виробництві, необхідно визначити кількість й якість праці, які будуть потрібні на виконання заданої роботи.
Будь-яка робота може бути виконана за допомогою різних засобів і різноманітних методів. Час на виконання заданої роботи залежить від застосовуваної технології, устаткування, пристосувань, інструментів, режимів роботи, організації й обслуговування робочого місця, професійних навичок робітника й інших факторів. Щоб правильно встановити норму часу на виконання заданої роботи, необхідно вивчити вплив кожного з перерахованих факторів окремо й вибрати таке їхнє сполучення, що у сукупності забезпечує найменші витрати часу, найбільш раціональне використання встаткування, інструмента, високий рівень якості.
ТЕХНІЧНЕ НОРМУВАННЯ ПРАЦІ
- Сутність і завдання нормування праці
- Використання норм праці в економічній роботі
- Виробничий процес і його структура
- Організаційно-економічна характеристика ДАХК “Артем”
- Організаційна структура відділу організації праці й заробітної плати та його штатний розклад
- Нормування робіт на металорізальних верстатах
- Нормування слюсарних робіт
- Нормування складальних робіт
- Нормування ІТП
- Рішення завдання автоматизації ТПП
- САПР ТП Вертикаль
- Обґрунтування застосування САПР ТП «Вертикаль»
- Організація впровадження програмного забезпечення на ДАХК «Артем»
- Безпека життєдіяльності