Дослідження організації управлінської праці в товаристві та аналітичний опис особистих ділових контактів менеджера готелю
Безпосередньою метою управління працею готелю «Писанка» є координація спільних зусиль колективу і забезпечення погоджених дій його членів, спрямованих на досягнення конкретних запланованих результатів. Високий організаційний ефект від колективної діяльності можуть забезпечити: узгодження цілей і засобів діяльності учасників, синхронізація їхніх зусиль, правильний підбір і розстановка кадрів тощо.
Ефективність діяльності організації великою мірою залежить від кадрового управління. До кадрів управління належать працівники, які виконують функції управління або беруть участь у їх виконанні, інакше кажучи, працівники, що професійно виконують процеси управління і входять до апарату управління. Оскільки готель, що розглядається не є великим, то всі обов’язки по управлінню персоналом приймає керівник готелю. Крім цього він виконує й інші обов’язки по прийняттю всіх рішень стосовно управління готелем. Виникає проблема централізації управління в особі однієї людини - директора. Також на підприємстві відсутні будь-які документи по організації праці менеджерів.
Відповідальність за чітке формулювання концептуальних структур і вибір одного з альтернативних напрямків дії, безумовно, лежить на керівникові готелю «Писанка». Він не лише знаходиться у найвигіднішому положенні, що деякою мірою дозволяє бачити відразу «всю картину», але і несе основну відповідальність за забезпечення довготривалого виживання своєї організації.
Основною проблемою організації праці керівника готелю «Писанка» є сконцентрованість всіх повноважень і повної відповідальності тільки в своїх руках. Невміння делегувати повноваження є основною причиною невиконання вчасно запланованих справ. Також проблемою менеджера готелю є невміння контролювати свій час та відсутність інструментів механізації праці.
Основною складовою частиною професійної кваліфікації керівника готелю «Писанка» є вміння підтримувати активні, безпосередні контакти з людьми, що оточують його, - підлеглими, колегами, журналістами, конкурентами, діловими партнерами, громадськими діячами, молоддю, ветеранами, пенсіонерами та ін. Здатність вести діалог, наукову дискусію або невимушену бесіду, відкрито і гостро полемізувати, слухати і розуміти опонента, аргументовано, переконливо і відверто відстоювати свої позиції, не принижуючи при цьому інших, вміти переконувати - далеко не повний перелік якостей, притаманних керівнику даного готелю.
Дослідженнями встановлено, що ділові зв’язки, що здійснюються у формі прямих контактів керівника, потребують не менш як 70% його робочого часу. Саме такий розподіл часу є притаманний директору готелю «Писанка». Форми його контактів різні - інструктаж, прийом відвідувачів, відвідування робочих місць підлеглих, видавання завдань, звіти про їх виконання та ін. Нерідко такі контакти називають “діловими бесідами».
Існує безліч виробничих методів і прийомів, вміле використання яких дає змогу зробити ділове спілкування керівника більш результативним і раціональним, саме тому керівник готелю часто звертається до них.