Підвищення конкурентоспроможності персоналу
Перехід України до ринкової моделі господарювання, рух у напрямі євроінтеграції та включення у світову економіку ставлять перед вітчизняною економічною наукою і практикою принципово нові завдання, серед яких вагоме місце належить підвищенню конкурентоспроможності персоналу промислових підприємств. Значимість цієї проблеми надзвичайно посилюється в умовах входження України у міжнародний конкурентний простір, прискорення глобалізаційних процесів. Конкурентні позиції підприємств все більше визначає персонал, орієнтований на здобуття конкурентних переваг в освіті, результатах праці, здатний до інтелектуально-професійного розвитку, розробки і впровадження інновацій на рівні світових стандартів, створення конкурентоспроможної продукції.
У сучасних умовах саме трудові ресурси розглядають як найважливіші ресурси організації. Вони є головною продуктивною силою суспільства.
Об'єктом управління кадровим потенціалом є окремий працівник, а також якась їх сукупність, виступаюча як трудовий колектив. Сукупність працівників може включати як всі кадри підприємства, на які розповсюджуються управлінські рішення загального характеру, так і кадри структурного підрозділу відділу, цехи. Об'єктами управління виступають також такі сторони виробничо-господарської діяльності, як визначення раціональної структури виробничого персоналу, розстановка тих, що працюють в процесі виробництва, підвищення ефективності використання живої праці, вдосконалення якісного складу сукупної робочої сили на підприємствах.
У даній роботі висловлюються теоретичні питання, зв'язані з використанням трудових ресурсів і організації, аналізу їх використання на підприємстві, так само розкривається методика комплексного системного аналізу основних економічних показників, використовувані для аналізу використання трудових ресурсів результатів діяльності підприємства, характерні для ринкової економіки.
Об’єктом дослідження є Холдингова Компанія «АвтоКрАЗ» у вигляді відкритого акціонерного товариства.
Перший розділ даної роботи включає в себе розкриття вивченої теоретичної основи і приведення деяких практичних питань економічного аналізу діяльності підприємства. В другому розділі проведено аналіз діяльності підприємства і надано оцінку конкурентоспроможності персоналу. В роботі розроблено і запропоновано математичну модель залежності економічних показників діяльності підприємства від рівня якості персоналу.
Мета роботи - проаналізувати діяльність організації, її кадровий потенціал, рівень його конкурентоспроможності, визначити можливі шляхи його вдосконалення.
Кадровий потенціал організації - найважливіший стратегічний чинник, визначальний її успіх. Якісні і кількісні характеристики робочої сили визначають можливість реалізації економічних програм, структурної перебудови, розширення виробництва, зростання якості продукції і продуктивності праці. Саме заходи, сприяючі розвитку персоналу, дозволяють збільшити кадровий потенціал компанії.
В першому розділі роботи на базі проведеного аналізу наукової літератури оброблено і систематизовано сучасні тенденції і методи оцінки і підвищення конкурентоспроможності персоналу.
Об’єктом дослідження визначена Холдингова компанія «АвтоКрАЗ» у вигляді відкритого акціонерного товариства (далі Компанія або ХК «АвтоКрАЗ»). В другому розділі роботи на підставі дійсних реальних даних основних техніко-економічних показників діяльності проведено аналіз діяльності Компанії. Особливу увагу було приділено вивченню напрямків діяльності підприємства в організації роботи по удосконаленню кадрового потенціалу підприємства, підвищення його конкурентоспроможності. В третьому розділі за допомогою математичних методів прогнозування проаналізовані і встановлення взаємовідношення факторів формуючих конкурентоспроможність кадрового потенціалу підприємства з кінцевими показниками економічної ефективності діяльності підприємства.
Проведений аналіз теоретичних досліджень і результатів господарської діяльності Компанії за останні три роки, розроблено і запропоновано певну низку заходів, щодо удосконалення і підвищення ефективності кадрового потенціалу підприємства. Пропозиції обґрунтовані відповідними розрахунками певного економічного ефекту, очікує мий при умові впровадження даних заходів в діяльності ХК «АвтоКрАЗ».
ПЕРСОНАЛ ПІДПРИЄМСТВА ЯК ОСНОВА ЙОГО КАДРОВОГО ПОТЕНЦІАЛУ
- Фактори ринку праці, що формують конкурентоспроможність персоналу
- Особливості мотивації персоналу в системі чинників конкурентоспроможності на автомобілебудівних підприємствах України
- Основні показники оцінки кадрового потенціалу підприємства
- Техніко-економічні показники діяльності підприємства
- Аналіз фінансових результатів та оцінка фінансового стану ХК «АвтоКрАЗ»
- Аналіз конкурентоспроможності персоналу ХК «АвтоКрАЗ»
- Регресійні моделі аналізу використання кваліфікаційного потенціалу підприємства
- Напрями підвищення конкурентоспроможності персоналу ХК «АвтоКрАЗ»
- Підвищення ефективності персоналу ХК «АвтоКрАЗ» за рахунок соціальних факторів розвитку
- Нормативна база охорони праці ХК «АвтоКрАЗ»
- Аналіз умов праці на виробництві
- Пожежна безпека
- Розрахунок штучного освітлення в приміщеннях