Аналіз кадрової політики на ТОВ "Метал"
що свідчить про те, що рух кадрів на підприємстві стабільний.
Коефіцієнт інтенсивності плинності є відношенням коефіцієнта плинності груп працюючих до коефіцієнта плинності. Він показує, у скільки разів коефіцієнт плинності по даній групі більше чи менше коефіцієнта плинності.
Коефіцієнт інтенсивності плинності розраховується за формулою:
Кінт. пл. = Кпл. проф. гр. / Кпл. к. (2.5.)
Коефіцієнт інтенсивності плинності у 2011 році розраховується за формулою (2.5.):
Кінт. пл. 2011 = 0,18/0,06 ≈ 3
У 2011 році коефіцієнт інтенсивності плинності показав, що коефіцієнт плинності по професійній групі різноробочих більше коефіцієнта плинності у 3 рази. Це означає, що дана група робітників не являється стабільною. Значення коефіцієнта інтенсивності плинності дало змогу встановити вплив на процес плинності такого фактора, як професія працівників.
Отже, той факт, що на ТОВ "МЕТАЛ" у 2010 і 2012 роках не спостерігалося звільнення робітників дає змогу стверджувати, що рух кадрів на підприємстві стабільний.
Для директора ТОВ "Метал" персонал є найбільш коштовним активом. Він намагається створити таку обстановку, яка стимулювала б всіх працівників на більш повне використання своїх творчих і професійних здібностей, прагне забезпечити визнання успіхів працівників і відповідну конкретну винагороду за кожне досягнення і саме завдяки цьому колектив ТОВ "МЕТАЛ" працює найефективніше, як єдина команда, віддана своєму керівнику.
Показник абсентизму
Показники плинності кадрів внутрішньо корелюють з показниками абсентизму - кількістю самовільних невиходів працівників на роботу.
Абсентизм - прогул; невихід на роботу без поважних причин.
Коефіцієнт абсентизму розраховується за допомогою співвідношення числа днів невиходу на роботу до загального числа робочих днів протягом місяця, року. Він розраховується по формулі:
Ка. = ЗКПД / ЗКРД, (2.6.)
де ЗКПД - загальна кількість пропущених днів, дн.;
ЗКРД - загальна кількість робочих днів за графіком, дн.
За даними кадрової звітності загальна кількість робочих днів у 2010 році становила - 253 дні, кількість пропущених днів складала - 7 днів.
Коефіцієнт абсентизму розраховуємо за формулою (2.6.):
Ка. 2010 = 7/253 ≈ 0,03
Загальна кількість робочих днів у 2011 році становила - 257 днів, кількість днів невиходу на роботу складала - 4 дні. Коефіцієнт абсентизму розраховуємо за формулою (2.6.):
Ка. 2011 = 4/257 ≈ 0,02
У 2012 році - загальна кількість робочих днів становила 253 дні, кількість пропущених днів складала - 5 днів.
Коефіцієнт абсентизму розраховуємо за формулою (2.6.):
Ка. 2012 = 5/253 ≈ 0,02
Рівень абсентизму навіть теоретично не може бути рівний нулю. Неможливо уникнути деякого мінімуму вирішення особистих проблем в робочий час, оскільки час роботи всіх інстанцій, організацій, куди звертаються співробітники з особистих проблем, такий самий, як і у всіх.
Керівник ТОВ "МЕТАЛ" розуміє, що не надання співробітникові такого мінімального рівня приведе до зниження мотивації, образам та злості. Зворотне ж здатне підвищити мотивацію, і може сприйматися як турбота і довіра.