Розробка проекту хлібозаводу потужністю 35 тдобу
Хліб створений тисячолітньою, старанною людською працею. В Україні, а також в багатьох країнах світу хліб належить до основного продукту харчування. В різних країнах його вживають від 90 до 400 г. на добу чи 32-146 кг на рік в залежності від економічних факторів, характеру роботи, національних особливостей.
Хлібопекарна промисловість України є однією з основних галузей харчової промисловості, яка по виробничій потужності, механізації технологічного процесу, асортименту здатна забезпечити населення різними видами хлібних виробів, що має велике значення для підтримання соціальної стабільності в суспільстві.
Хлібопечення забезпечує випуск великої різноманітності хлібобулочних, бубличних, дієтичних виробів, простих і здобних сухарів. Для кожного виробу розроблена рецептура і технологічний режим виготовлення. В цій галузі використовується велика кількість різноманітної сировини, в тому числі й нетрадиційної. Сьогодні поряд з високомеханізованими хлібозаводами виникла й велика кількість дрібних пекарень.
Останнім часом спостерігається ріст питомої ваги продукції, яка виробляється потужними підприємствами. Це пов’язано з більш високою якістю і конкурентоспроможними цінами на вироби цих підприємств. Зменшення загального виробництва і вживання хліба населенням України пояснюється погіршенням його економічного положення, збільшенням цін на хліб.
Відбулися зміни і в асортименті хлібних виробів. Останнім часом зникає необхідність у великій кількості потужних підприємств з комплексно-механізованими лініями і безперервним виробничим процесом. В умовах роботи цих підприємств важко оперативно змінювати асортимент, своєчасно реагувати на потреби ринку.
Підприємства переходять на порційні способи приготування тесту, організовують при заводах пекарні, укомплектовані імпортним устаткуванням, що дозволяє значно розширити асортимент виробів, упроваджуються прискорені технології виробництва хліба. Останніми роками відбулася приватизація і реструктуризація хлібопекарської галузі. На базі хлібопекарських підприємств створені відкриті акціонерні суспільства, колективні підприємства. Розвивається власна торгівельна мережа, що зменшує транспортні витрати. Координує дії хлібопекарських підприємств, здійснює їх інформаційне і методичне забезпечення, розробку нормативної документації, загальногалузевих програм, представляє і захищає інтереси цих підприємств в державних, господарських і міжнародних організаціях створена на добровільних основах об'єднання «Укрхлебпром».
Технологічна частина
- Рецептура та фізико-хімічні показники якості заданного асортименту
- Описання технологічних схем виробництва
- Розрахунок продуктивності печей та потужності проектуємого хлібозаводу
- Розрахунок виходу готової продукції
- Розрахунок добових витрат сировини
- Розрахунок пофазних рецептур тіста
- Розрахунок виробничих рецептур тіста
- Розрахунок і вибір основного технологічного обладнання
- Орієнтовний розрахунок і вибір площі основних і допоміжних приміщень підприємства
- Характеристика будівельних конструкцій підприємства
- Опис компоновки устаткування і розташування приміщень хлібозаводу