Аналіз діяльності ресторану Корона
Виробнича практика є одним з видів навчального процесу. Вона максимально наближає теоретичну підготовку студентів до їх практичних дій, націлює на придбання навиків та досвіду самостійної роботи шляхом використання процесів, операцій, процедур, рішень, що властиві майбутній професії.
Я проходила виробничу практику у ресторані «Корона». За формою власності - це приватне підприємство. Статус підприємства за розміром - малий бізнес. Організаційно правова форма підприємства: приватне підприємство - це організаційно правова форма підприємства, заснованого на власності фізичної особи. Визначення приватне, крім форми власності, виражає головну особливість правового становища підприємств цієї організаційної форми. Згідно із законодавством України власник у даному разі водночас є і підприємцем, тобто власність і управління майном у приватному підприємстві не розмежовуються.
Згідно із Господарським та Цивільним кодексами України підприємства діють на підставі установчих документів, які затверджуються засновником (засновниками) підприємства. Для приватного підприємства таким установчим документом є статут. Установчі документи приватного підприємства повинні містити відомості: вид товариства; предмет і цілі його діяльності; склад засновників та учасників; склад і компетенцію органів товариства та порядок прийняття ними рішень, включаючи перелік питань, з яких необхідна одностайність або кваліфікована більшість голосів; інші відомості.
Статут підприємства повинен містити: відомості про його найменування і місцезнаходження, мету і предмет діяльності, розмір і порядок утворення статутного та інших фондів, порядок розподілу прибутків і збитків; про органи управління і контролю, їх компетенцію, про умови реорганізації та ліквідації, інші відомості, пов'язані з особливостями організаційної форми. Статут може містити й інші відомості, що не суперечать законодавству.
Під організаційною структурою підприємства розуміються склад, підпорядкованість, взаємодію і розподіл робіт за підрозділами і органам управління, між якими встановлюються певні відносини з приводу реалізації владних повноважень, потоків команд та інформації. Розрізняють декілька типів організаційних структур: лінійні, функціональні, лінійно-функціональні, дивізиональні, адаптивні. У ресторані «Корона» діє лінійна структура управління, тому розглянемо саме її. Лінійна структура характеризується тим, що на чолі кожного підрозділу стоїть керівник, що зосередив у своїх руках всі функції управління і здійснює одноосібне керівництво підлеглими йому працівниками. Його рішення, що передаються по ланцюжку "зверху вниз", обов'язкові для виконання нижчестоящими ланками. На цій основі створюється ієрархія керівників даної системи управління, тобто реалізується принцип єдиноначальності, який передбачає, що підлеглі виконують розпорядження одного керівника. Вищий орган управління не має права віддавати розпорядження будь-яким виконавцям, минаючи їх безпосереднього начальника. Лінійна структура управління використовується, як правило, малими та середніми підприємствами, які здійснюють нескладне виробництво, при відсутності широких коопераційних зв'язків між підприємствами.
Сукупність засобів і предметів праці, що функціонують в ресторанному господарстві, складає його матеріально-технічну базу. Вона складається з виробничо-торгівельних будівель, торгово-технологічного обладнання, виробничого і торгового інвентарю, транспортних засобів. Особливості матеріально-технічної бази ресторанного господарства полягають в тому, що засоби та предмети праці функціонують не тільки в процесі виробництва, але і в процесах реалізації та організації споживання кулінарної продукції. Ресторан «Корона» розташоване у орендованому приміщенні, має торгово-технологічне обладнання, таке як машина для варіння кави, марміт, духова шафа, блендер, холодильники и т. і., різний інвентар.
Кадровим забезпеченням на підприємстві займається бармен-адміністратор, він шукає, приймає зі згоди власника людину на стажування, робить висновки та інформує власника, останній приймає остаточне рішення.
- Оформлення на практику і знайомство з підприємством. Інструктаж с техніки безпеки
- Характеристика виробничих приміщень
- Характеристика торгівельних приміщень
- Характеристика адміністративно-побутової групи приміщень
- Методи та форми обслуговування, що використовуються на підприємстві
- Організація зустрічі гостей, оформлення попередніх замовлень
- Принципи клінінгової роботи на підприємстві
- Організація надання основних та додаткових послуг
- Дослідження процесів, що забезпечують ефективну діяльність підприємства
- Зміст завдань щодо управлінської діяльності
- Зміст завдань щодо планово-економічної діяльності підприємства