Оптимізація організаційної структури малого підприємства
На сьогоднішній день у вітчизняній практиці управління бізнес-структурами склалась ситуація, яка характеризується необхідністю широкого використання інформаційних технологій для ефективного управління корпоративними структурами. Дана тенденція продиктована рядом зовнішніх і внутрішніх економічних факторів, головними з яких вважаються: великий обсяг і динамічність даних, що потребують негайної обробки і аналізу, необхідність швидкого прийняття актуальних рішень, керуючись реальними фактами, реорганізація структури підприємства з метою оптимізації всіх наявних бізнес-процесів і ефективного використання виробничих потужностей, дотримання вимог стандартів серії ISO 9000 «Управління якістю», з метою отримання сертифіката якості і таким чином підвищення авторитету компанії та конкурентоспроможності її продукції на ринку та інші фактори.
У зв’язку з цим ряд провідних компанії України розробив та прийняв на озброєння концепцію вводу в експлуатацію інформаційних систем підтримки бізнесу або систем ERP-класу. Одним із найважливіших модулів такої системи являється модуль управління структурою підприємства. Одним із основних задач цього модулю являється оптимізація кількості персоналу, в залежності від ринку і вимог компанії.
Взагалі, питання оптимізації кількості персоналу являється надзвичайно актуальним для сьогочасного стану багатьох компаній нашої країни (особливо це стосується малих підприємств, а також окремих відділів великих приватних та державних підприємств)також це питання набуває більшої ваги у зв’язку зі збільшенням конкуренції на ринку.
В досконалому ринку зостануться лише ті підприємства, які здатні швидко реагувати на потреби ринку, для цього необхідно докладно знати функціонування структури свого підприємства та мінімізувати затрати на його утримання. Кількість працівників підприємства повинна бути оптимальною. Мало покладатися на інтуїцію або особисті якості людей, необхідно мати під рукою чітку стратегію розвитку, тобто розробити або придбати ефективну інформаційну систему.
Тому необхідність застосування інформаційних систем для підтримки цього процесу значно підвищується.
Однак, з вибором необхідного програмного забезпечення виникає ще одна проблема - яку конкретно систему використовувати. На сьогоднішній день на ринку інформаційних технологій представлено безліч ERP-систем, які відрізняють за якістю, ціною, технічними характеристиками. У зв’язку з цим, виникає необхідність вибрати або розробити ту інформаційну систему, яка б мала найбільшу ефективність, оптимально підходила під структуру системи управління компанією і в найкоротший термін окупила затрати на її реалізацію.
Саме тому виникає потреба в розробці методів оцінки ефективності вводу в експлуатацію інформаційних систем для подальшого аналізу процесів компанії і прийняття рішень щодо можливих поліпшень і вдосконалень.
Оскільки в даній дипломній роботі буде створюватися аналітичний модуль, то він може бути інтегрований, як у вже існуючу інформаційну систему, так і на його базі може бути створена нова інформаційна система на основі детального аналізу організаційної структури компанії, в якій вона застосовується.
Саме розробці такого аналітичного модуля оптимізації цінової та кадрової політики, який би задовольняв як керівника певного відділу, так і керівництво підприємства буде присвячена ця робота.
Аналіз стану проблеми оптимізації структури підприємства
- Обґрунтування теми дипломної роботи
- Аналіз публікацій по темі дипломної роботи
- Огляд інформаційних систем, що містять модулі управління об’єктами інфраструктури
- Сукупне планування виробництва
- Керування трудовими ресурсами
- Комплектування штату організації
- Методи дослідження ринку збуту
- Політика ціни й умов
- Закон попиту
- Вибір критерію на базі якого ґрунтується вибір кадрової стратегія
- Вирішення задачі визначення потреб у кадрах
- Вибір методу оптимізації кадрового складу відділу
- Вирішення задачі визначення кадрової політики підприємства
- Результати модулювання
- Визначення кадрової політики (в залежності від теперішньої ситуації у компанії)
- Небезпечні та шкідливі виробничі фактори при експлуатації і ремонті системи
- Технічні заходи по виключенню або обмеженню впливу на технічний персонал небезпечних та шкідливих виробничих факторів
- Розрахунок захисного заземлення
- Розрахунок освітленості приміщення
- Забезпечення пожежної та вибухової безпеки в розроблюваному проекті
- Інструкція по техніці пожежної та вибухової безпеки
- Основні екологічні проблеми України
- Екологічні аспекти використання інформаційних систем
- Природоохоронні заходи, що знижують викиди шкідливих речовин, випромінювань тепла, твердих і рідких відходів
- Визначення відверненого еколого-економічного збитку навколишнього природного середовища.